05 veebruar 2012

Muuseum näitab keelt

Näitus “Muuseum näitab keelt” Valga Muuseumis kuni 5. aprill 2012

Keel on nagu elusolend, mis pidevalt muutub ja teiseneb. Keel elab ainult suhtluses? Selleks et ta olemas oleks, on vaja teda kasutada. Eesti Rahva Muuseumi näitusel „Muuseum näitab keelt“ keskendutakse keele situatiivsele aspektile, ärgitatakse külastajaid katsetama keeleloomet ja keelega mängima.

Näitusel saab kuulata erinevaid eesti keele murdeid ja seda, kuidas kõlab eesti keel sakslase ja venelase suus. Saab teada, kuidas eesti keel on aegade jooksul muutunud ja milline on olnud eesti kirjakeele ajalugu. Saab uurida, kuidas tekivad vokaalid ning näha, kuidas on keelt eri aegadel üles tähendatud ja salvestatud. Saab vaadata, milline on viipekeel ja kuidas kõlab viipekeeles „Põdra maja“. Saab katsetada interaktiivset keelekaarti ja suhelda arvutiga.

Näitus on Keeletegu 2010 nominent ning Haridus- ja Teadusministeeriumi eripreemia laureaat koos ansambli Metsatöll eestikeelse laululoominguga ja Toomas Hendrik Ilvese eestvõtmisel korraldatud Sõnausega.

Näituse raames on võimalik tellida galerii õpituba, kus saab õppida ilukirja ja proovida hanesulega kirjutamist. Õpitoa kestus on orienteeruvalt 45 minutit.
Tellimine tel 7668862 või e-post viive@valgamuuseum.ee

HIND:
Näitus õpilastele 32 senti
Õpituba + näitus 64 senti (koondhind ainult “Muuseum näitab keelt” näituse
raames)
Grupi saatjale tasuta

NB! 1. märtsist hakkab Valga Muuseumis kehtima uus hinnakiri:
Näitus õpilastele 50 senti
Õpituba + näitus 1 euro (koondhind ainult “Muuseum näitab keelt” näituse
raames)
Grupi saatjale tasuta.

Margit Koop
pedagoog
Valga Muuseum
tel 766 8864

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar